Etiket: evde saç botoksu

KERATİN BOTOXS NEDİR

Keratin Saç Botoksu Hangi Amaçla Kullanılır ?

Doğuştan saçlarımızda bulunan  ve saçlarımızı beslemekte olan, amino asitler ve proteinler vardır. Bu amino asitler ve proteinlerin görevi saçları korumak ve güçlü kalmasını sağlamaktır. Saç bakımında ve saçın sağlıklı kalmasında olmazsa olmazlardır. Keratin Saç botoksu keratin proteinleri ile saça ihtiyacı olan besinleri vererek saçı doyurma işlemidir diyebiliriz. Saç botoksu yaptıranların asıl hedefi saçları gençleştirirken ve süreklilik de sağlamaktır. Ve doğru keratin saç botoksu ürünleriyle bu istenilen amaca ulaşılmaktadır. Saçlarımız kuaförlerde ve evlerde yapılan fön, maşa ve bunlar gibi yüksek ısı gerektiren uygulamalardan dolayı yıpranır. Yıpranmış saçlardaki kırılmalar ve dökülmeler, amino asitler ve keratinlerin hasar gördüğünü belli eder. Zarar gören saçlar kuru ve mat bir görüntüye bürünür. Çünkü artık saç yapısı yaşlanmıştır.

Saçlarımız yaşlandıran birçok işlem vardır. Örneğin saç boyası ve perma. Fakat bunlardan vazgeçmek pek de mümkün değildir. Keratin saç botoksunun kendini bu kadar sevdirmesinin sebebi tam bu noktada başlamaktadır. Keratin saç botoksu saçlardaki kopmalar, kırılmalar ve dökülmeler minimum seviyeye indirilir. Saç botoksu bu korumalarının yanı sıra saçların canlı ve parlak bir görüntüye bürünmesini sağlar. Bu durumda zaten saçların güçlendiğine delalet eder. Peki, saç botoksu neye yarar?

Saç botoksu yaptıranlar

Saç botoksu yukarıda da değindiğimiz gibi kırılmış, yıpranmış ve hasar görmüş saçlar için elzemdir.  ’Saç botoksu’ herkes için önemliyken, saçlarını kimyasal maddelerle yaşlandıran, sürekli saç boyama işlemi uygulayan,(sprey, jöle) kadınlar için daha da önem arz etmektedir. Çünkü ‘saç botoksu’ uygulaması hasar gören saçları tekrardan kuvvetli ve genç haline dönüştürmektedir. Peki, saç botoksu nasıl yapılır?

Saç Botoksu Nasıl Yapılır?

Kendiniz Evde saç botoksu yapabilirsiniz. Saç botoksu ürünü alırken en önemli husus, aldığınız ürünün patentli ve tamamen organik olmasıdır. İnternet üzerinden patentli ve tamamen organik Keratin bakım ve keratin Saç botoksu ürünlerini bulabilirsiniz. Kendiniz yaparsanız daha faydalı olacaktı. Evde saç bakımı ekonomik açıdan ve güvenilirlik açısından kuaförler ve saç bakım merkezilerine göre daha uygundur. Saç botoksu yaptıranların birçoğu ürünleri kendi temin ederek yapmaktadır. Ayrıca Saç botoksu yaparken, hatta diğer normal dönemlerde de kullandığınız şampuanın, parabensiz şampuan olmasına özen göstermelisiniz.