Etiket: keratin proteini

Keratin Saç Bakımı

Keratin saç bakımı son dönemlerde sıkça duyulan ve popülerleşen bir konudur. Keratin saç bakımına birçok kişi aşina oldu aslında fakat tam olarak ne olduğu nadir olarak bilinmektedir.

Keratin Saç Bakımı Nedir?

Keratin Saç Bakımının hedefi, saçlardaki zarar görmüş konumları tekrardan inşa etmek ve ipçikleri onarmaktır diyebiliriz. Esasen, halihazırda saçlarımızda doğuştan bulunan keratin proteini vardır. Fakat bu keratin proteini, görevlerini eksik yerine getirmesinden ya da hiç getirmemesinden dolayı saçlarımızda sorunlar oluşur. Keratin saç bakımı ile harici olarak saçlarımıza keratin yükleyebiliriz. Keratin bakımı tam olarak budur.

Bir Keratin Saç Bakımı Ürünleri Nelerdir? Kullanımı Nasıldır?

Keratin saç bakımı saçtaki probleme ve problemin şiddetine göre zaman alıcı ve aşamalı olarak uygulanan bir bakımdır. Ve bu değişken durumlara göre de keratin saç bakım ürünleri değişkenlik göstermektedir. Keratin saç bakımı yaparken genelde ilk seansta keratin serumuyla başlanmaktadır.  Keratin serumu saçınızın ihtiyacı olan proteinleri karşılar.

Keratin saç bakımında keratin maskesi, keratin serumunun kullanımının ardından kullanılır. Saçlarınız bu sırada, parlaklık ve yumuşaklık kazanacaktır. Ayrıca, saçın ihtiyacı olan nem koruma altına alınır.

Devam eden aşamalarda keratin saç bakımında, parabensiz, sülfatsız keratinli şampuanla saçlarınızı en etkili şekilde temizleyerek, formülündeki keratin proteinleri sayesinde saçlarınızı tedaviye başlar.

Keratin Saç Bakımında Keratin Yağı

 Keratin saç bakımında aktif rol oynayan keratin yağın, haftada 2 kez kullanılmaktadır. Fakat saç hasarına göre değişim gösterebilmektedir.

Keratin yağı içeriğinde, ” Argan yağı, Mersin yağı, Okaliptus ağı, Sedir ağacı yağı, Avakado yağı, Jojoba yağı, Kayısı yağı,  H. Cevizi yağı,  Hint yağı ve daha birçok doğada bulunan bitki sayesinde saça çok yönlü bir bakım yapılmasını sağlıyor.

Keratin bakımında Keratin Saç Kremi

Duştan sonra yıkanmış, temiz saça sürülür ve tekrar yıkanmaz. Keratinler iyice saçı besler. Saçlara sağladığı parlaklık ve yumuşaklık açık havada net bir şekilde kendini gösterir. Ayrıca, saçlar çok basit taranır hale gelir. Şekil almada hiçbir sorun yaratmaz. Sağladığı en önemli etki ise saçlarınızı güneşten gelecek olan olumsuz ışınların zararlarını engellemek.

Keratin Saç Bakımı Saçları Düzleştirir mi?

Keratin saç bakımında bilgi kirliliği olan saç düzleştirme konusu insanları hataya sürüklemektedir. Hayır düzleştirmez. Fakat, keratin bakım tedavisi gözle görülür bir şekilde pürüzsüzlük ve daha yönetilebilir hale gelecektir. Kıvırcık saçlara keratin saç bakımı uygulanıyorsa kıvırcıklığında bir değişim olmayacaktır. Yağmura maruz kalındığında saçlar kıvrılıp iç içe girmez.

Keratin Saç Bakımı Sonrası Kurallar Nelerdir?

Keratin tedavisinden ardından en önemli kuralların öncüsü şudur; Sülfat içermeyen şampuan kullanmaktır. Sülfatsız şampuan alırken aldığınız firmanın patentli ve tamamen organik ürünler satıyor olmasına özen göstermelisiniz. Keratin maske ve Keratin kremini de sürekli kullanabilirsiniz.

Bir Keratin Saç Bakımının Fiyatı Nedir?

Keratin saç bakımı ürünlerini alırken, yukarıda bahsettiğimiz gibi, kesinlikle patent belgeli ve tamamen organik ürünler olmasına dikkat edin. Zaten ülkemizde tek firma saç bakımı konusunda patentlidir. Keratin saç bakım tedavisinin fiyatları her üründe olduğu gibi markadan markaya değişim göstermektedir. Fiyatları düşük olanlardan kaçının, gerçek keratin değildir. Organik ürünleri pahalılığı sizi korkutmasını kuaförlerde yapılan harcamalar bellidir.