Etiket: Keratin saç bakımı

Keratin ve Keratin Bakımı Nedir?

Keratin nedir? Sıkça karşımıza çıkan bu soru. Elbette saç problemi yaşayan insanlar için bu konuya dikkat çekmek daha iyidir. Çünkü saçtaki keratin maddesi, kırılmalarla kopmalarla ve ısıl işlemlerle bozulabiliyor. Üstelik keratin çok güçlü bir madde olduğu için onarımı da bir hayli zor. Hal böyle olunca evde yapılan bakımlar, maskeler, bitkisel yağlar ve karışımlar işe yaramıyor. Bunlara ek olarak zahmet ve masraf çıkarıyor.  Karşılığını veremiyor ve iyi bir araştırma sonucunda karşımıza ‘keratin bakım’ diye bir kelime çıkıyor. Saç bakım sektöründe en çok kullanılan kelimelerden keratin başı çekiyor. Keratin nedir diye soruyorsanız, keratin kısacası bir proteindir fakat çok güçlü ve sert bir yapıya sahiptir. Yıpranmış saçlarda çok etkili bir tamirat görevi yapar. Bu konuda tam bir mucizedir. Saç bakım ve onarım için mükemmel bir katkı maddesidir diyebiliriz. Keratinler, bir protein olduğu halde bu sert yapısı ve dayanıklı olması özelliğiyle saçları yeniden yapılandırmada çok etkilidir. Bu nedenle keratin bakımı, saç bakım ve onarım alanında rakipsiz diyebiliriz.

Ne var ki tüm bunlara rağmen her şeyde olduğu gibi bu kısımda da gerçek, saf, doğal, katkısız keratini bulmak ya da en güzelini, en etkilisini alıp kullanabilmek için elbette ciddi bir araştırma gerekiyor. Bir çok keratin markası karşımıza çıkıyor ve kafamız karışıyor. Kuaförlere gidip saçımızı keratin bakımı yaptırdığımızı zannedip büyük paralar ödeyerek hiçbir sonuç alamadan umutsuzluğa kapılabiliriz. Çünkü kuaförlerde genellikle sentetik ve silikon içerikli saç bakım ürünleri ile birlikte çok az bir miktarda keratin kullanılır bu da pek işe yaramaz ve paranız çöpe gider. Kuaförler zekice tecrübelerini kullanarak müşterilerini çok kolayca ikna edebilirler. Bunu ancak bakımı yaptıktan ve etkisinin kısa sürede kaybolduğunu gördükten sonra anlayabiliriz. Daha öncesinde fayda vermeyeceğini pek düşünemeyiz fakat maalesef şu anda Türkiye’de hiçbir keratin bakımı yıpranmış bir saçı tamir edemiyor ve kuaförler saçları düzleştirme adı altında keratin bakımını yutturuyorlar.

Sonuç olarak söz konusu olan yıpranmış saçlar ise o halde en güzel keratin bakımı ve keratin yüklemesi, evde keratin bakımı yapmaktır. Bunun da en güzeli evde saf doğal keratin yüklemesi yapmaktır. Elbette saf keratin ya da katkısız keratin bulabilmek çok kolay bir şey değil. Bizim sizlere en önemli tavsiyemiz patentli keratin kullanmaktır. Devlet güvencesi her zaman önde gelir ve devlet kurumlarına güven bizi kolay kolay şaşırtmaz. Bu şekilde evde yapacağınız keratin bakım paramız boşa gitmez.

İşte keratin nedir konusunda size verebileceğimiz en özet bilgi. Keratin, gerçek saf, katıksız ve özellikle patentli olmalıdır. Yıpranmış saçta kullanılmalıdır asla düzleştirme amaçlı kullanılmaz. Aksi halde hiçbir işe yaramaz.

Keratin Saç Bakımı

Keratin saç bakımı son dönemlerde sıkça duyulan ve popülerleşen bir konudur. Keratin saç bakımına birçok kişi aşina oldu aslında fakat tam olarak ne olduğu nadir olarak bilinmektedir.

Keratin Saç Bakımı Nedir?

Keratin Saç Bakımının hedefi, saçlardaki zarar görmüş konumları tekrardan inşa etmek ve ipçikleri onarmaktır diyebiliriz. Esasen, halihazırda saçlarımızda doğuştan bulunan keratin proteini vardır. Fakat bu keratin proteini, görevlerini eksik yerine getirmesinden ya da hiç getirmemesinden dolayı saçlarımızda sorunlar oluşur. Keratin saç bakımı ile harici olarak saçlarımıza keratin yükleyebiliriz. Keratin bakımı tam olarak budur.

Bir Keratin Saç Bakımı Ürünleri Nelerdir? Kullanımı Nasıldır?

Keratin saç bakımı saçtaki probleme ve problemin şiddetine göre zaman alıcı ve aşamalı olarak uygulanan bir bakımdır. Ve bu değişken durumlara göre de keratin saç bakım ürünleri değişkenlik göstermektedir. Keratin saç bakımı yaparken genelde ilk seansta keratin serumuyla başlanmaktadır.  Keratin serumu saçınızın ihtiyacı olan proteinleri karşılar.

Keratin saç bakımında keratin maskesi, keratin serumunun kullanımının ardından kullanılır. Saçlarınız bu sırada, parlaklık ve yumuşaklık kazanacaktır. Ayrıca, saçın ihtiyacı olan nem koruma altına alınır.

Devam eden aşamalarda keratin saç bakımında, parabensiz, sülfatsız keratinli şampuanla saçlarınızı en etkili şekilde temizleyerek, formülündeki keratin proteinleri sayesinde saçlarınızı tedaviye başlar.

Keratin Saç Bakımında Keratin Yağı

 Keratin saç bakımında aktif rol oynayan keratin yağın, haftada 2 kez kullanılmaktadır. Fakat saç hasarına göre değişim gösterebilmektedir.

Keratin yağı içeriğinde, ” Argan yağı, Mersin yağı, Okaliptus ağı, Sedir ağacı yağı, Avakado yağı, Jojoba yağı, Kayısı yağı,  H. Cevizi yağı,  Hint yağı ve daha birçok doğada bulunan bitki sayesinde saça çok yönlü bir bakım yapılmasını sağlıyor.

Keratin bakımında Keratin Saç Kremi

Duştan sonra yıkanmış, temiz saça sürülür ve tekrar yıkanmaz. Keratinler iyice saçı besler. Saçlara sağladığı parlaklık ve yumuşaklık açık havada net bir şekilde kendini gösterir. Ayrıca, saçlar çok basit taranır hale gelir. Şekil almada hiçbir sorun yaratmaz. Sağladığı en önemli etki ise saçlarınızı güneşten gelecek olan olumsuz ışınların zararlarını engellemek.

Keratin Saç Bakımı Saçları Düzleştirir mi?

Keratin saç bakımında bilgi kirliliği olan saç düzleştirme konusu insanları hataya sürüklemektedir. Hayır düzleştirmez. Fakat, keratin bakım tedavisi gözle görülür bir şekilde pürüzsüzlük ve daha yönetilebilir hale gelecektir. Kıvırcık saçlara keratin saç bakımı uygulanıyorsa kıvırcıklığında bir değişim olmayacaktır. Yağmura maruz kalındığında saçlar kıvrılıp iç içe girmez.

Keratin Saç Bakımı Sonrası Kurallar Nelerdir?

Keratin tedavisinden ardından en önemli kuralların öncüsü şudur; Sülfat içermeyen şampuan kullanmaktır. Sülfatsız şampuan alırken aldığınız firmanın patentli ve tamamen organik ürünler satıyor olmasına özen göstermelisiniz. Keratin maske ve Keratin kremini de sürekli kullanabilirsiniz.

Bir Keratin Saç Bakımının Fiyatı Nedir?

Keratin saç bakımı ürünlerini alırken, yukarıda bahsettiğimiz gibi, kesinlikle patent belgeli ve tamamen organik ürünler olmasına dikkat edin. Zaten ülkemizde tek firma saç bakımı konusunda patentlidir. Keratin saç bakım tedavisinin fiyatları her üründe olduğu gibi markadan markaya değişim göstermektedir. Fiyatları düşük olanlardan kaçının, gerçek keratin değildir. Organik ürünleri pahalılığı sizi korkutmasını kuaförlerde yapılan harcamalar bellidir.