KERATİN BAKIMI

KERATİN BAKIMI
13 December, 2019


Gün geçtikçe saçların sağlıklı kalmak için verdiği mücadele artmaktadır. Çünkü sanayileşmenin giderek artması dolaylı yollardan saçları da olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bazen tabiata bağlı faktörler (hava kirliliği, rüzgar, yağmur, UV güneş ışınları, ani mevsim değişiklikleri vs.); bazen ısıl ve kimyasal saç bakım işlemleri (perma, platin, ombre, oryal, boyama, balyaj, röfle, fön, maşa, düzleştirme vs.); bazen kimyasal maddelerle (sülfat, tuz, silikon, alkol, formaldehit, paraben vs.) formülize edilmiş saç bakım ürünleri; bazen düzensiz ve sağlıksız beslenme biçimleri; bazen de psikolojik, fizyolojik, biyolojik, genetik, hormonal faktörler saçların özünde bulunan keratin proteinlerinin bozulmasına neden olarak saçların yıpranmasına zemin hazırlamaktadırlar. İşte saçlar yıprandığında en etkili yöntem olarak bilinen keratin bakımı saçların yardımına koşarak tedavi edici etkisi gösterecektir.KERATİN BAKIMI,Keratin; saçların yapı taşı olmakla birlikte 18 aminoasitin birbirine moleküler bağlarla bağlanarak oluşturduğu  en önemli besleyici proteindir. Bununla birlikte saçların öz yapısında %73 gibi ciddi düzeyde bulunan keratin proteinleri saçlar için hammadde konumundadır. Keratin proteinlerine içsel ya da dışsal etmenler sebebiyle hasar geldiği takdirde saçlara bu hasara tepkisini mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, sert, tülerik, tiftiksi görünümler alarak verecektir. Bu noktada keratin bakımı devreye girerek saçların sağlıklı haller almasını sağlayacaktır.

Saçların özünde bulunan ve yıpranmayla boşalan keratin boşlukları keratin bakımı sayesinde saf keratinlerle doldurularak saçlar eski sağlıklı formuna kavuşturulacaktır. Sağlıklı formunu elde eden saçlar ise parlak, canlı, güçlü görünümlere bürünecektir. Peki keratin bakımı nasıl gerçekleştirilir?KERATİN BAKIMI·         Saçlar şampuanla iki kez yıkanır.

·         Tarak ve fön yardımıyla saçların düz bir şekilde kuruması sağlanır.

·         Saf keratin serumun saçların her bölgesine sürülüp masaj yapar gibi saçların her noktasına nüfuz etmesi sağlanır. (En az 6 saat saçlar bu şekilde bekletilir.)

·         Saçlar durulanır, fazla suyu alınır ve nemli saça keratin maske uygulanır. (10-15 dk saçlar bu şekilde bekletilir.)

·         Saçlar durulanır ve keratin krem sürülerek uygulama sonlandırılır.NOT: Saçlar sağlıklı formunu elde edene kadar bu işlemler 3 günde bir düzenli olarak tekrarlanır.

Keratin bakımı dendiğinde kozmetik sektörünün lideri olarak bilinen ve saç uzmanları tarafından tavsiye edilen Liquid Keratin – Keratin Yükleme Seti 4 yıpranan saçlarınızı kısa sürede saf keratin proteinleriyle tedavi ederek parlak, canlı, güçlü görünümlere kavuşturacaktır.

Yorum Ekle