KATKISIZ KERATİN

KATKISIZ KERATİN
24 December, 2019

Saçların yıpranmak için çevresel, psikolojik, biyolojik, kimyasal, hormonal, genetik vb. birçok sebebi bulunuyor fakat yıpranan saçların tedavisine yönelik oldukça az sayıda yöntem bulunmaktadır. Az sayıda bulunan tedavi yöntemlerinin geneli keratinle ilgilidir. Çünkü keratin saçların en önemli besleyici proteinidir. Bu sebepten ötürü hem saçların sağlıklı formunun korunmasında hem de yıpranan saçların onarılmasında keratin çok etkilidir.

Keratinin saçlar için en önemli besleyici protein olduğunu bilen saç bakım firmaları piyasaya keratin içerikli yüzlerce çeşit hatta binlerce çeşit ürün sürüyor. Fakat bu ürünlerin geneli yapay keratin içermekte olup çok azı katkısız keratin içermektedir. Bu sebepten ötürü keratin içerikli ürün tercihinde bulunulacağı zaman %100 doğal olduğuna kesin kanaat getirilmelidir.
Keratin saçların yapıtaşı olmakla birlikte saçların özünde %73 civarı önemli bir oranda bulunan en önemli besleyici proteindir. Aynı zamanda 18 aminoasitin moleküler bağ kurarak oluşturduğu keratin proteini saçların hammaddesi niteliğindedir. Eğer keratin proteinleri içsel yahut dışsal faktörler sebebiyle saçların özünde olması gereken oranın altına düşerse, bu durum karşısında saçlar yıpranarak kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, mat, sert görünümler alacaktır. Yıpranan saçların en etkili tedavi yöntemi ise katkısız keratin yüklemesi yapmaktır. Saf keratin serum ürünüyle uygulanacak olan keratin yüklemesi sayesinde saçlarda içsel, dışsal faktörler sebebiyle meydana gelmiş keratin düşüklüğü giderilerek saçların sağlıklı formuna kavuşması sağlanacaktır. Keratin düşüklüğüne neden olarak saçların yıpranmasına zemin hazırlayan başlıca olumsuz etkenlere göz gezdirmekte fayda var.

·       


          Kimyasal içerikli (Paraben, tuz, sülfat, alkol, silikon, formaldehit, SLS, SLES vs. ) saç bakım ürünleri,

·         Isıl/kimyasal saç bakım işlemleri. (Röfle, perma, platin, oryal, balyaj, boyama, fön, ombre, maşa, düzleştirme vs.)

Kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, mat, sert saçların en etkili çözüm yöntemi saçlara katkısız keratin yüklemesi yapmaktır. %100 doğal içeriklerle formülize edilen Liquid Keratin – Keratin Bakımı Saf Serum Seti sayesinde yıpranan saçlarınıza katkısız keratin yüklemesi yaparak saçlarınızın kısa süre içerisinde hem tedavi olmasını sağlayabilir hem de parlak, canlı, güçlü, ipeksi, pürüzsüz, ışıltılı görünümler elde etmesine neden olabilirsiniz.

Yorum Ekle