ORGANİK KERATİN BAKIMI

ORGANİK KERATİN BAKIMI
28 December, 2019


Sağlıklı saçlar yıpranmamak adına birçok olumsuz faktörle baş etmektedir. Gerek paraben, alkol, sülfat, tuz, silikon, formaldehit, SLES, SLS gibi kimyasal maddelerle formülize edilmiş saç bakım ürünleri; gerek platin, röfle, perma, oryal, ombre, balyaj, fön, boyama, düzleştirme, maşa gibi kimyasal-ısıl saç bakım işlemleri; gerek yağmur, rüzgar, hava ve su kirlilikleri ani mevsimsel değişiklikler, ultraviyole güneş ışınları gibi çevresel faktörler; gerek doğal olmayan, sağlıksız, düzensiz ve dengesiz beslenme tercihleri; gerekse de psikolojik, fizyolojik, biyolojik, hormonal, genetik faktörler saçlar için hayati düzeyde önem taşıyan keratin proteinlerine hasar vererek, saçların yıpranmasına sebebiyet vermektedirler.
Yıpranan saçların kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, sert, mat görüntüsü moral bozucu olabilir fakat çözümsüz değil. Yıpranan saçlara uygulanacak olan organik keratin bakımı sayesinde seans seans keratin ihtiyacı giderilen saçlar sağlıklı formuna kavuşacaktır. Organik keratin bakımı yönteminde yıpranan saçların öz yapısında yer alan aşınmış ve bozulmuş keratin yapılanması yenilenerek saçların tedavisi gerçekleştirilmiş olur.

Keratin, saçlar için hayati düzeyde nitelikleri üzerinde barındıran yapıtaşıdır. Çünkü saçların öz yapısında %73 gibi yüksek seviyelerde barınan keratin saçlar için en önemli besleyici proteindir. Bununla birlikte 18 aminoasitin moleküler bağlar kurarak meydana getirdiği keratin proteini saçlar için hammadde değeri de taşımaktadır.
5 Adımda Organik Keratin Bakımı

1.      Saçlar 2 kez şampuanla yıkanır.

2.      Fön ve tarak yardımıyla saçların düz bir şekilde kuruması sağlanır.

3.      Saf keratin serum saçların her noktasına sürülerek, parmaklar yardımıyla nüfuz etmesi sağlanır. (Ortalama 6 saat bu şekilde bekletilir.)

4.      Saçlar durulanır ve fazla suyu alınarak nemli saça keratin maske uygulanır.  (10-15 dk. bu şekilde bekletilir.)

5.      Saçlar tekrar durulanarak isteğe bağlı bir şekilde kuru ya da nemli saça keratin krem sürülür, ardından uygulamaya son verilir.

NOT: Yıpranan saçların tedavisi gerçekleşene kadar bu işlemler 3 günde bir uygulanmalıdır.
Organik keratin bakımı konusunda kozmetik sektöründe parmakla gösterilen Liquid Keratin – Keratinli Onarıcı Full Set – Mega Keratin Seti 1 yıpranan saçlarınızın anatomisinde besleyici, temizleyici, onarıcı etkiler göstererek aşınmış ve bozulmuş keratin yapılanmasını yenileyecektir. Keratin yapılanması yenilenen saçlar parlak, canlı, güçlü, ipeksi, pürüzsüz görünümlerle etrafa ışıltı yayacaktır.

Yorum Ekle